KLIENTŮM GARANTUJEME 

 • Přípravek Fine6 Vám poskytne nejen okamžitou úlevu, ale Vás při pravidelném používaní hemoroidů zbaví
 • Produkt FINE6 určený na hemoroidy držíme skladem
 • Nejnižší cenu FINE6 460 Kč, v lékárně zakoupíte za min. 570 Kč.
 • Nejnižší cena v Evropě, nakupujete přímo od výhradního distributora pro Českou Republiku.
 • Odeslání objednávky 1.třídou, doručení maximálně do 2-5 pracovních dní (posíláme ze zahraničí)
 • Poštovné zdarma při objednávce od 1100 Kč, jinak pouze 90 Kč.
 • Množstevní  a věrnostnísleva 10% při objednávce od 1600 Kč.
 • Individuální přístup ke každému klientovi a profesionální poradenství
 • SMS a e-mail notifikace přijatých a odeslaných objednávek
 • Diskrétní objednávka, na doporučené zásilce je napsáno : Živický
 • Pokud byste s Fine6 nebyli spokojeni, nabízíme Vám možnost bezplatného vyzkoušení. Pokud vrátíte celou dodanou zásilku Fine6 sníženoujen o polovinu spotřeby jedné lahvičky, bez problémů Vám uhradíme všechny Vámi vynaložené náklady. Pokud chcete přistoupit k reklamaci, ozvěte se nám, prosím, prostřednictvím kontaktu pro reklamaci.

 

FINE6 s.r.o.
Hlavné námestie 84
06001 Kežmarok 

IČO:47 478 942, DIČ:2023929204.
Spoločnosť zapísaná v OR. vložka č. 29200/P.

11 let na českém trhu.

tel: 00421 949 752 403,
fax: 052/ 381 11 23
e-mail: info@ihemeroidy.cz

 

Balík Vám doručí

Packeta - Balík do ruky. Doručení zásilky na zvolenou adresu. Pouze 90 Kč   

Při nákupu nad 1100 Kč doprava ZDARMA!

 


Úvod » Příčiny hemoroidů II

Příčiny hemoroidů II

Příčiny hemoroidů

Názory expertů na příčiny vzniku hemoroidů se rozcházejí. Podílejí se na nich totiž různé faktory a nevážou se na určitý věk. Jejich nejčastějšími příčinami jsou pravděpodobně nedostatečná pružnost žilní stěny, oslabení svalstva v pánevní části a oblasti konečníku, a jejich neustálé, nebo opakované namáhání při stolici, které omezují prokrvení a způsobují podráždění a otoky. Nedostatečná pružnost a odolnost je zapříčiněna mimo jiné špatnou životosprávou, nadváhou, věkem nebo těhotenstvím. 

Těhotné ženy a hemoroidy

Právě u těhotných žen vzniká vysoké riziko výskytu hemoroidů, protože rozšiřující se děloha s rostoucím plodem tlačí na konečník. Dokonce i hormonální výkyvy a porod způsobují uvolňování a oslabení svalů v oblasti konečníku a řitního otvoru.

Unáhlené vykonání potřeby a nesprávné nebo i dlouhé sezení na toaletě vedou ke zvýšené námaze v oblasti spodního svalstva a vyvíjejí tlak na konečník. Silný tlak na stěny žil působí i během akutní nebo chronické průjmu. V žilách začíná hromadit krev, vzniká otok a zánět, které se rozšiřují i ​​do okolní tkáně a způsobují bolest nebo nepříjemné svědění.

Vznik hemoroidů

Dalšími faktory při vzniku hemoroidů jsou chronická zácpa, chronický kašel, časté kýchání spojené s alergií, strava s nízkým obsahem vlákniny, nedostatek pohybu, zvedání těžkých předmětů, anální pohlavní styk a zděděné genetické predispozice. Náchylnost k určitým chorobám, které vytvářejí tlak v pánevní oblasti, přispívají k namáhání městky. K těmto chorobám patří například cirhóza jater, nebo alergie na určitá jídla a potraviny.

Podráždění hemoroidů

Podráždění může způsobovat i nadměrné používání koření jako jsou chilli papričky, červená paprika nebo hořčičná semínka. V některých případech může podráždění způsobovat i káva, nebo alkohol.

Hemeroidy příznaky

Příznaky a symptomy hemoroidů závisí na jejich umístění, tedy zda jsou vnitřní nebo vnější. Vnitřní hemoroidy jsou umístěny v konečníku a jsou neviditelné a bezbolestné. Vnější jsou naopak viditelné a velmi bolestivé. Vznikají nadměrnou expanzí při stolici, což způsobuje krvácení a vytlačování žil análním otvorem. Pokud jsou tyto žíly podrážděné, mohou vyvolávat svědění, nebo krvácení. Výměna toaletního papíru za jemnou vlhkou utěrku napomáhá zmírnění bolesti.

Vznik sraženiny při hemoroidech

Při nedostatečném prokrvení hemoroidy nabývají modrou, fialovou nebo až černou barvu. Z nahromaděné krve někdy vzniká krevní sraženina, která způsobuje intenzivní bolest, otok nebo zánět. Při krvácení z análního otvoru nebo při krvavé stolici je vždy třeba navštívit doktora, protože krvácení nikdy není dobré znamení a může jít o závažné onemocnění.

Zimní období a hemoroidy

V zimním období můžete zaznamenat zmenšení hemoroidů. Tento stav je však pouze dočasný, protože se znovu objevují při zvýšené námaze nebo zácpě.

Krvácení hemoroidů

 • Základním příznakem hemoroidů je krvácení, které je způsobeno podrážděním stolicí. Světlečervené krvavé stopy si můžete všimnout přímo ve stolici nebo na toaletním papíru.
Svědění hemoroidů
 • Další symptom je svědění, pálení nebo podráždění análního otvoru, které způsobuje nepohodlí. Škrábáním podrážděného místa vzniká ještě větší otok a tato oblast se stane mnohem bolestivější.

Bolest

 • Vnější hemoroidy se spojují s bolestí a každý pohyb i poloha těla vyvolávají nepohodlí a neustálé vrtění se. Chůze, sezení i stání se tak stávají velmi nepříjemnou aktivitou.

Bulky

 • Bulky, známé také jako hrudky nebo uzlíky, se vytvářejí v okolí řitního otvoru. Někdy bývají malinké jako zrníčka, ale i větší. Jsou velmi citlivé a i bolestivé. Tento uzel se může samovolně ztenčit, čili se krevní sraženina vstřebá. Může po ní zůstat malá bulka, která však znepříjemňuje hygienu řitního otvoru a zvyšuje riziko opětovného výskytu hemoroidů. Je proto vhodné ji chirurgicky odstranit.
 • Stává se, že tyto bulky prasknou a sražená krev vyteče ven. V tomto případě je nutné dbát na vzornou hygienu análního otvoru, kterou se dá předejít pozdějším komplikacím jako například zanesení infekce do rány.

ZWI0N2U5Yz